Çelik Kasa Nedir?

 

En basit anlatımla, kaybolduğunda, tahrip olduğunda, başkalarının eline geçtiğinde zarar göreceğimiz her türlü eşya, döküman ya kıymetlerin saklanması ve korunması için kullanılan ürün bir Kasa'dır.

Kilitli bir posta kutusu, zarflarımızı postalarımızı başkalarının erişiminden ya da kaybolmasından korurken, saklayacağımız değerler arttıkça kullandığımız çelik kasanın da özellikleri artar. Bu nedenle, değişip tip ve özelliklerde, farklı güvenlik derecelerinde kasalar mevcuttur. Çelik kasa seçerken de, içinde neler korunacağı göz önüne alınarak, bilinçli bir tercih yapmak gerekir. Adı çelik kasa olan her ürün, size gerekli olan kasa değildir.

Özellikle,güvenlik sorunun yaşandığı, evimize işyerimize hizmet vermek için giren yabancı sayının arttığı günümüz hayat koşullarında size uygun bir kasa seçmek, sanırız ki iyi bir televizyon ya da şık bir ofis mobilyası seçmekten çok daha önemlidir.

Evinizde, işyerinizde bulundurmak zorunda olduğunuz bir çok değerli eşyanız vardır. Değer kelimesinden "nakdi değer, para"anlamamak gerekir. Pasaportunuz çalındığında, nasıl sorunlarla karşılaşacağınızı bir düşünün.. Ya da otomobilinizin yedek anahtarıyla arabanız çalındığında sigorta şirketinizin kaybınızı tahsil edip etmeyeceğini..

Doğru seçimi yapabilmeniziçin gereken temel teknik bilgilerden, işyerleri için ayrıntılı sigorta değerleri"cash insurance rate" , yangın dayanıklılık sertifikalarına kadar her tür ayrıntıya ulaşacak, sonunda doğru bir seçim yaparak, kendinizi güvene alabileceksiniz.